Penzion Královský Hvozd, Hamry, Šumava

Penzion Královský Hvozd, Hamry, Šumava

Navštivte Hamry - obec pod malebnou horou Ostrý

Penzion se nachází v oblasti Železnorudska, v obci Hamry ležící v údolí řeky Úhlavy pod dominantní horou Ostrý.

Penzion nabízí ubytování se snídaní v pěti, dvou až čtyř lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, společenskou místností. K dispozici jsou šipky, společenské hry, bar s lednicí, varná konvice, el.plotýnka. Hosté ocení venkovní posezení s možností grilování a parkování u objektu

Stravování nabízí v bezprostřední blízkosti penzionu (70 a 100m) hotel s restaurací a hospůdka s domácí kuchyní a další restaurační zařízení v obci.

Okolí vybízí zejména pro pěší turistiku a cykloturistiku s mnoha turistickými cíly za poznáním krás přírody, kultury a historii česko-bavorského pohraničí.

V zimním období se nabízí udržovaná lyžařská stopa spojující Černé jezero se sportovním areálem v německém Rittsteigu, SKI areál na Špičáku nebo sjezdovky na Javoru a Hoher-Bogenu

Penzion je dostupný po silnici III.tř. odbočující v Zelené Lhotě ze silnice II tř .Klatovy - Nýrsko – Železná ruda, nebo z tři kilometry vzdáleného nádraží ČD železniční stanice Zelená lhota

Nejvyhledávanějším turistickým cílem
je vrchol hory Ostrý s hraničním přechodem pro pěší, Národní přírodní rezervace Bílá strž se stejnojmenným vodopádem, Černé a Čertovo jezero, vrcholy Prenetu, Pancíře a Můstku, Nýrská přehradní vodní nádrž, rezervace Úhlavský luh.

Další významné turistické cíle
jsou kulturní památka kostel Panny Marie Bolestné s Cestou Panny Marie, poutní místo Křížkov - Kreuzwinkel , místo zaniklé obce Zadní Chalupy v Přírodní památce Královský Hvozd, turistický hraniční přechod Helmhof – Zadní Chalupy.

V blízkém okolí najdete hrad Pajrek, zámek Klenovou, muzeum Královského Hvozdu v Nýrsku, lanovou dráhu na Špičáku nebo v bavorském pohraničí nejvyšší horu Šumavy Velký Javor, sklářskou vesnici Anbrucken, vodní areál Osserbad v Lamu, přírodní ZOO v Lohberku, zábavný park v Neukirchenu.

Přijeďte k nám a užijte si aktivní odpočinek uprostřed pod nejvyšším šumavským hřebenem.

Ceník:

            1 lůžkový/osoba/den                   450 CZK                             
2 lůžkový/2 osoby/den
700 CZK

3 lůžkový/3 osoby/den  960 CZK   
skupiny 8 a více osob/1 osoby/den
300 CZK   
snídaně/osoba/den 80 CZK    
rek. poplatek/osoba/den 12 CZK    
pes/den  100 CZK    
Cena je vždy za 1 den.

Kontakt :

Penzion Královský Hvozd
Hamry 28
340 22 Nýrsko

Tel: 376 390 189,
Mobil: 731 918 360
E-mail: penzionkralovskyhvozd@post.cz


Vaše dotazy a poptávky můžete zasílat i pomocí následujícího formuláře:
Jméno  
E-mail, kontakt  
  
Kuchyně
Ložnice
Pokoj